5 Temmuz 2010 Pazartesi

kusura bakma caniko

güzel kızım kusura bakma, beceremedik, seni koruyamadık, Cuma akşamı ateşlendin, C.tesi günü iyi sayılırdın, C.tesi gecesi ise doğduğundan beri en kötü geceni geçirdin. Çok ağladın. Kucağımda uyudun, ben hareket edince uyandın, babanın kucağında uyudun, baban hareket edince uyandın. ve canım kızım çok ağladın. Gözlerin nasıl kırmızı oldu ağlamaktan bir bilsen. Daha önce de ağladığın geceler olmuştu, gaz dönemini geçirdiğimiz için antrenmanlıyız sanıyordum. Meğer daha alacak yolumuz varmış . O gece çaresiz kaldık kızım. Sabaha karşı anneyle annenin yatağında 2 saate yakın uyudun. En uzun uykun o oldu.
Herkes diş diyor, ben de öyle olmasını ümit ediyordum. Ama güzel kızım bu sabahki öksürük nereden çıktı şimdi? Cuma günkü ateşle ilgisi var mı bilmiyorum. Öylesine bir öksürük değil bu, belli. Üşütmüşüz seni biz. Çok da dikkat ediyoruz ama becerememişiz. Seni koruyamamışız. Elbette doktora gideceğiz, seni iyileştireceğiz, merak etme. Ama çok küçüksün daha. Olmaması lazımdı bunun. Sıkıntıya soktuk seni. Kusura bakma, olur mu?

1 yorum:

  1. :) CANIM geçmiş olsun, üşütmesi zor da kapmıştır bir minik mikrop oluvermiştir normaldir. En zoru çaresiz kalmak onların karşısında,yardım edememek, ağlamalarını dindirememek biliyorum ama geçenlerde Evrim' in bana tekrar hatırlattığı sözü sakın unutma sen de " Çocukluk çağı hastalıklarını sev ve sahip çık." Unutma ki onlar sayesinde güçlü, sağlıklı bireyler olacaklar. Hastalıktan korkma sakın olur mu? Ben de geç öğrendim ama öğrendim. En büyük derdi ateş olsun , öksürük olsun.. Bizimki de evde fena öksürüo, salgın galiba :)

    YanıtlaSil